Mýty o dekarboxylaci konopí

Dekarboxylace je důležitým, ale často nepochopeným aspektem konzumace konopí.
Desítky let prohibice umožnily šíření neúplných, nepřesných nebo prostě chybných informací o dekarboxylaci jako požár v komunitě konopí – což uškodilo nejen lékařským pacientům, ale konopnému hnutí jako celku.
Abychom osvětlili toto téma a bojovali proti falešným údajům, sestavili jsme náš klinický výzkum dekarboxylace s cílem řešit nejběžnější mýty o dekarboxylaci.
Naším cílem zde v Ardent je rozšířit přístup k konopí a propagovat jeho přijetí v otázkách zdraví a pohodlí. Abychom toho dosáhli, zavázali jsme se investovat do výzkumu, abychom rozptýlili mýty a zároveň prezentovali fakta snadno zpracovatelným způsobem.

Tato příručka popisuje 6 nejběžnějších mýtů o dekarboxylaci – nezapomeňte si stáhnout níže uvedenou e -knihu ZDARMA a sdílet ji s přáteli!

Za prvé, co je to dekarboxylace?
Co je to dekarboxylace? Proces dekarboxylace je funkcí času, teploty a atmosféry. V konečném důsledku je cílem plně aktivovat THC nebo CBG ve vašem konopí po sklizni pro mnohem vyšší účinnost, než jaké jsou schopny při tradičním způsobu konzumace (tj. Kouření).

Není to však tak jednoduché, jako strčit pupen do trouby, toustovače, hrnce, zapálit ho nebo dokonce použít sous vide decarb. Plná aktivace THC bez zničení cenných kanabinoidů je přesný a vědecký proces.
Když to uděláte správně, získáte ze svého konopí více a také máte nekonečné možnosti jeho využití. To je přesně důvod, proč jsme vyvinuli dekarboxylátor, který zapouzdřuje tento komplikovaný proces a transformuje jej na spolehlivý nástroj, který je diskrétní a snadno se používá doma. Je flexibilní, efektivní a snadno se používá.

Docela rychle jsme si uvědomili, že mnoho let dezinformací stále nechávalo mnoho pacientů zmatených ohledně dekarboxylace a správného přístupu ke konopí obecně. Mýty o léčivých vs psychoaktivních účincích, základy toho, jak vůbec začít dekarboxylovat konopí, a inherentní potenciál zpracovaného vs surového konopí obíhají online zdroji a zakalují jádro problému: poskytování účinného a jednoduchého procesu vytváření konopí s dekarbem.
Postupem času jsme prozkoumali některé z hlavních otázek, se kterými jsme se setkali, a sestavili jsme odpovědi pro naše spotřebitele do této praktické příručky, která nám umožňuje osvětlit některé z nejběžnějších mýtů o dekarbu, abychom získali pravdu jednou provždy.

 1. Čerstvý a vytvrzený květ potřebuje různé metody dekarboxylace
  Tento mýtus má několik různých podob. Většina lidí si myslí, že „čerstvý a vytvrzený pupen různé ceny“ nebo „čerstvý pupen se nerozpustí – musíte odstranit vlhkost“. Zatímco někteří jiní si myslí, že „vytvrzení pupenu to stejně odbourá, tak proč musím potom něco dělat?“
  Každý z těchto návrhů jsou mýty.
  Čerstvý pupen lze za správných podmínek snadno dekarbovat. Je to dobrý způsob, jak v konečném produktu uchovat více terpenů (přemýšlejte o vůni čerstvých vs. sušených květin a jiného rostlinného materiálu).
  V kontrolovaném prostředí vyžaduje dekarboxylace čerstvého pupenu stejný čas jako dekarboxylace vytvrzeného pupenu. Nejdůležitější je, že správně vytvrzený pupen neprochází plnou aktivací, když prochází procesem sušení a vytvrzování, který je vyžadován pro aktivní dekarboxylační proces.
  Ve výše uvedených příkladech si všimněte, že správné vytvrzování nikdy nevede k významnému dekarbu sušeného a vytvrzeného květu konopí.
  Faktem je, že není pozorováno více než 1% THC, zatímco průměrný rozsah 0-6% z celkového dostupného THC byl plně dekarboxylován.
  Pouze když bylo konopí nevhodně skladováno (například v zednické nádobě) a vystaveno jasnému světlu nebo vysokým teplotám, je trochu více dekarbonizováno. Je také možné, že rostlina prochází procesem degradace, pokud je vystavena extrémnímu slunečnímu záření. Dekarboxylace není ani zdaleka úplná, a to ani v extrémních podmínkách expozice.
  Skutečnost: Všechny pupeny, čerstvé i vytvrzené, musí být dekarboxylovány, aby byly aktivní a biologicky dostupné. Dekarboxylace čerstvých a dobře vytvrzených pupenů zahrnuje stejný proces.
 2. Nemůžete získat více než 70% dekarbonu, než začnete ničit THC
  Tento mýtus pochází z jedné z nejvíce propagovaných a nepřesných bajek o dekarbonu, které pramení z tohoto často odkazovaného, ale do značné míry nepoužitelného grafu.

Obyvatelé internetu po mnoho let považovali tento graf za evangelium. Rychlá recenze snadno ukáže, proč to není spolehlivý zdroj.

Za prvé je to dekarbon hexanového extraktu v otevřené nádobě na horké plotně. S tímto materiálem za těchto okolností skutečně nemůžete získat plný dekarbon, aniž byste zničili THC (kyselina tetrahydrokanabinolová). Od počátku 90. let jsme však ušli velký kus cesty. Máme více znalostí o procesu dekarboxylace, chemických reakcích, které během procesu probíhají, a o tom, jak vytvořit dokonalé prostředí pro účinnější dekarbid.
Fakt: Můžeme to udělat lépe, než se spoléhat na neaplikovatelný graf z počátku 90. let. A víme, že je možné získat plný Decarb bez degradace. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více.

 1. Je snadné dekarboxylovat pomocí toho, co je ve vaší kuchyni
  U pacientů, kteří chtějí začít s dekarboxylací konopí, je to těžké, ale jsou okamžitě bombardováni řadou různých názorů na nejlepší způsob dekarbonizace. Většina pacientů to nakonec pochopí špatně (což má za následek promarněné konopí) a nikdy se nepřestane snažit najít podrobné pokyny, jak to správně napravit.
  Zní vám něco z toho povědomě?
  ⦁ Crockpot na 3 hodiny… nebo počkejte, je to crockpot na 12 hodin?
  ⦁ Svázané tlakové hrnce
  ⦁ Monitorovací pece s laserovými teploměry
  ⦁ Nekonečné plechy na pečení a pergamenový papír

Opravdu, jak nemůže být pacient zahlcen? Nakonec ani jedna z těchto metod neumožňuje pacientům bezpečně a spolehlivě vytěžit maximum ze svého konopí a je důležité pochopit, proč.
Metoda vodní lázně AKA Crock Pot Pomalý hrnec
Crockpot je jednou z nejpopulárnějších metod dekarboxylace. Myšlenka použití metody crockpot/vodní lázně spočívá v tom, že voda vře při konstantní teplotě (212 F) a poskytuje lepší kontrolu než kolísání trouby. Poměrně nízká teplota vroucí vody oproti jiným metodám vám bohužel nikdy nedovolí dosáhnout plného a účinného dekarbu.
Dekarboxylace při této teplotě postupuje pomalu. Vzhledem k tomu, že dekarboxylace není lineární proces (což znamená, že převod koncového THCA trvá déle než předního konce THCA), začínáme pozorovat degradaci rostlinného materiálu v důsledku nadměrného času vystaveného teplu.
Dekarboxylace v troubě
Trouby nejsou určeny pro laboratorní přesné ohřívání. Teploty kolísají v průměru o 10 stupňů v obou směrech uvnitř trouby.
U procesu tak citlivého, jako je dekarboxylace, vedou tyto variace buď ke spalování kanabinoidů, nebo k jejich úplné deaktivaci. V každém případě je to plýtvání cennými penězi a léky.
Dekarboxylace v toustovači
Podobně jako v případě trouby je nedostatečnou účinnou regulací teploty toustovač. Ve spojení s typickým provozem zařízení a umístěním jeho topných článků může snadno poškodit pupen nebo produkovat materiál bez dekarbonace. Metoda toustovací pece znemožňuje získání konzistentních spolehlivých výsledků.
Dekarboxylace nova
Je vybavena pokročilou logikou, technologií duálních senzorů a hi-tech tepelnou pokrývkou, Nova využívá přesné zahřívací cykly k dosažení plně dekarboxylovaného konopí bez ztráty nebo degradace.
Fakt: Kuchyňské spotřebiče nejsou vybaveny k tomu, aby vyráběly nebo udržovaly podmínky potřebné pro plnou a spolehlivou dekarbonaci, proto jsme k vyřešení tohoto problému vyvinuli zařízení s názvem Nova.

 1. Dekarboxylace koncentrátu se liší od dekarboxylace květů
  (NEBO Koncentrát dekarbonu můžete koncentrovat pouze sledováním odpařování bublin CO2)
  Koncentráty, které byly odborně připraveny, extrahovány a čištěny za správných podmínek, nebyly dekarboxylovány. Před požitím nebo aktuálně je třeba je řádně aktivovat. Parametry času a teploty pro nejlepší dekarbonaci květin platí také pro koncentráty. Jak je vidět níže, extrakty BHO se mohou během dekarbu mírně koncentrovat. To je pravděpodobně způsobeno odpařováním zbytkových rozpouštědel a vlhkosti.
  Stejně jako u řádně vytvrzeného a uskladněného konopného květu prošly řádně připravené a vyčištěné koncentráty malou nebo žádné dekarboxylací, přičemž bylo odstraněno méně než 5% celkového THC.
  Fakt: Koncentrát na dekarbonizaci zahrnuje stejnou vědu jako dekarbonizace květin.
 2. Před dekarbonizací byste měli pomlýt trávu
  Melete trávu před nebo po dekarbonizaci? Doporučujeme, abyste to předtím nedělali. Tento mýtus vznikl jako pokus zajistit rovnoměrnější zahřívání a bojovat proti kolísání teploty při použití trouby pro dekarboxylaci. Díky přesnému dekarbu není nutné trichomy rušit pomocí mlýnku. Tepelná přikrývka Nova rovnoměrně prostupuje pupeny a neporušené pupeny poskytují více možností použití po dekarbu a prodlužují životnost materiálu. Všechny testy Novy byly provedeny s použitím nepomletého materiálu.
  Fakt: Není třeba mlýt konopí před přesnou dekarbonací a ponechání trichomů neporušených může prodloužit trvanlivost.
 3. Tuky a alkoholy jsou vyžadovány pro dekarbonaci konopí
  Není pochyb, že alkohol a tuky mohou za určitých okolností pomoci připravit a spravovat konopí, a my se k tomu dostaneme. Ale na začátek je přehnané zdůraznění role extrakce alkoholu nebo tuku, což vede k tomu, že pacienti zbytečně tráví hodiny, dny a dokonce týdny přípravou léků. Je snadné pochopit původ tohoto mýtu, protože je založen na vědě, ale často je špatně použit.
  Konopí je skutečně rozpustné v tucích a alkoholu. Není však rozpustné ve vodě. To znamená, že THC se nebude hladce vázat a mísit s látkou na vodní bázi, na rozdíl od toho, jak to dělá s tuky a oleji.
  Tato skutečnost byla nějak zkroucena do naléhání, že pacienti potřebují extrahovat do másla a olejů nebo použít rozpouštědlo na bázi alkoholu. Bohužel pro pacienty jsou tyto procesy komplikované, časově náročné a nakonec nepřesné. Pro pacienty je mnohem snazší aktivovat konopné květiny nebo kief a přímo je používat.
  Je možné obejít všechny nepříjemnosti a zabránit plýtvání, a přitom stále využívat všechny výhody celé rostlinné terapie.

  Přímá aktivace a infúze poskytují mnohem více možností, jak lze konopí použít, a umožňuje pacientům rychle vytvářet přesně dávkované aktuálně, sublingvály a jedlé potraviny. Okamžitá náhrada hodin extrakce není nutná. Vezměte požadovanou dávku dekarbonovaného květu nebo kiefu a smíchejte s 1/2tb dobrého tuku, jako je kokosový olej, a užívejte si. Můžete také nahradit máslem.
  Když je smíchán s aktivními kanabinoidy, účelem tuku je pomoci při vstřebávání během trávení nebo aktuální aplikace. Jednoduše smíchání dekarbonovaného produktu s olejem je užitečný způsob, jak začlenit tuky při dávkování konopí.

  Pacienti si rychle uvědomí, že (díky přesnému dekarbu) je k dosažení výsledků zapotřebí tak málo květů nebo kiefu, že přímá infuze bude stejně snadná jako posypání pepřem nebo přidání vitamínového prášku do smoothie. Pro pacienty, kteří chtějí použít máslo nebo olej pro kulinářské účely v kanyle, stačí rychlá extrakce po dekarbu pro maximální snadnost a účinnost.
  Skutečnost: Tuky a alkohol nejsou nutné k dekarbonizaci nebo kontrole konopí, ale mohou být užitečné pro spárování s aktivním konopím na podporu trávení a vstřebávání.
  Časté dotazy týkající se dekarboxylace trávy
  Co můžete dělat s dekarbonovanou marihuanou?
  Nyní, když chápete mýty o dekarbonaci. Provedeme vás pokyny, co můžete s dekarbonizovaným konopím dělat. Správný dekarbon vám poskytne plně aktivovanou květinu, což znamená, že jej můžete použít tak, jak je, pro:

  ⦁ Sublingvaci
  ⦁ Kouření
  ⦁ Konzumaci
  ⦁ Tinktury
  ⦁ Oleje THC
  ⦁ Tlumení bolesti

Toto je jen několik možností! Pokud chcete více nápadů, přečtěte si náš článek o našich oblíbených způsobech konzumace marihuany po dekarbu.
Neplýtvejte další uncí na částečnou dekarbonaci. Získejte plnou aktivaci s Ardent FX nebo NOVA ještě dnes.

Shanel A. Lindsay je zakladatelkou společnosti Ardent Cannabis a tvůrcem dekarboxylátoru Nova, jedlých kapslí a sublingválních zábalů. Je si jistá, že se zvýšeným vzděláním, výzkumem a spolehlivými klinickými údaji pacienti a lékaři – dokonce i ti, kteří dříve nepovažovali konopí za alternativu – zjistí, že jde o legitimní, životaschopnou a bezpečnou léčbu.

Zvláštní poděkování patří našemu poskytovateli testování, společnosti  MCR Labs , který provedl testování HPLC popsané v této příručce ve svém zařízení na testování konopí akreditovaném ISO ve Framinghamu, MA.